2. Prof. John Lennox

Nie sposób dziś mówić o apologetach nie wspominając o Johnie Lennoxie - brytyjskim profesorze matematyki z Oxfordu, błyskotliwym umyśle, folozofie nauki oraz po prostu dobrodusznym człowieku. Niestety, jego liczne lekcje obecne na Youtube - nie są w większości obecne w języku polskim. Ale jeśli ktoś posługuje sie angielskim, gorąco zachęcam by posłuchać sobie jego fenomenlanych wykładów.

Poniżej fragment słynnej debaty ze zmarłym Christopherem Hitchensem, w której John Lennox w ciągu kilkunastu minut zdołał przejść od obrony wiary do aktywnego natarcia na nowoczesny ateizm. I wszystko - w ramach racjonalnego wywodu, który, na ile wiem, nikt do dziś nie był w stanie podważyć. Panie i Panowie, proszę się więc zapoznać - oto legenda naszych czasów, profesor John Lennox!


3. C.S. Lewis
Tak jak już wspominałem na samym początku blogowania, to temu autorowi zawdzięczam świadomy zwrot w kierunku wiary. Polecam poniższy materiał szczególnie gorąco wszystkim otwartym na refleksję teologiczną (materiał, niestety, wyłącznie w języku angielskim):
4. Gregory Koukl